Myślisz o otworzeniu własnej działalności?
Myślisz o otworzeniu własnej działalności?
Czujesz jakby powołanie. Dostrzegasz, że może to być droga, do większej satysfakcji z pracy, lepszych zarobków i samorealizacji.
Chcesz mieć większy wybór tego co robisz, jak robisz i kiedy to robisz, w jaki sposób żyjesz i pracujesz. Skończyć z codzienną rutyną i poczuciem, że nikt nie docenia Twojej pracy.
Chcesz się uniezależnić, by być sobie szefem i realizować się w zgodzie z własnymi wartościami.
Jest zbyt wiele niewiadomych:
🤔 Nie potrafisz ocenić czy to odpowiedni moment.
🤔 Czy stać Cię na odejście z etatu?
🤔 Czy ten pomysł biznesowy w ogóle się zwróci?
🤔 Czy ktoś kupi Twoje produkty?
Nie wiesz jak i od czego zacząć. Na dodatek rodzina Ci odradza kombinowanie, a Twoja frustracja narasta.
Męczą Cię już niefajne sytuacje w pracy, niedocenienie Twojego zaangażowania. Brak satysfakcji i godnych pieniędzy, na które zasługujesz. Oraz wpływ tego wszystkiego na Twoje życie i na relacje z najbliższymi.
Własny biznes jawi się więc jako rozwiązanie bardziej elastyczne, które umożliwi Ci połączenie pracy z życiem rodzinnym, realizację własnych ideałów i pomysłów, zarabianie z pasji i na swoich zasadach.
Tylko skąd wiedzieć, że się uda?
Jak chcesz jeździć samochodem, to idziesz na kurs prawa jazdy. Podobnie jest z prowadzeniem biznesu, można się go po prostu nauczyć.
Różnica polega na tym, że bez zdania egzaminu na prawo jazdy, nie możesz kierować samochodem. A biznes możesz założyć i nikt Twojej wiedzy nie sprawdza.
Bo tutaj ryzyko podejmujesz tylko Ty. I to ryzyko nie dotyczy tylko tego czy się uda, czy się nie uda.
Nieprzemyślane wprowadzenie pomysłu biznesowego na rynek może kosztować Cię utratę:
👉 Dotacji na start;
👉 Prawa do ulgowego ZUSu;
👉 Pieniędzy zainwestowanych w towar i surowce;
👉 Motywacji do działania dla siebie i na siebie, do realizacji swoich marzeń.
Fakty są takie:
9 na 10 firm kończy działalność po 2 latach preferencyjnych warunków, ponieważ nie są w stanie zarobić na koszty.
Nie dzieje się to jednak, dlatego że nie da się zarobić dobrze we własnym biznesie, ale dlatego, że ludzie otwierają własne firmy kompletnie bez przygotowania. „Jakoś to będzie…”
Jestem trenerem biznesu i przede wszystkim przedsiębiorcą.
Dobrze pamiętam, jak to jest, z jednej strony czuć tę ekscytację i entuzjazm na myśl o własnym biznesie, byciu sobie sterem, żeglarzem i okrętem. A z drugiej, z niepokojem myśleć, od czego zacząć, bo przecież sam pomysł to jeszcze nie firma.
Jednocześnie sama doświadczyłam i obserwuję to przez ostatnie lata, iż duży biznes ma wiele wsparcia: firmy konsultingowe, kancelarie prawne etc., podczas gdy małe firmy i ludzie z pomysłem na biznes, są pozostawieni sami sobie i w samotności przecierają szlaki.
Właśnie dlatego postanowiłam to zmienić i teraz pomagam zakładać i rozwijać małe firmy. Wspieram w opracowaniu pomysłów i modeli biznesowych. Pomagam wyznaczać strategiczne kierunki rozwoju oraz zarządzania. Pracuję z klientami indywidualnie oraz prowadzę bardzo praktyczne warsztaty biznesowe, podczas których wszyscy zakasujemy rękawy, liczymy i opracowujemy plany biznesowe, aby wyjść z warsztatów z gotowymi rozwiązaniami, a nie tylko z wiedzą, którą nie wiadomo jak wprowadzić w życie.
Wyobraź sobie, że:
✅ Wiesz jakich 10 błędów się wystrzec, aby uniknąć porażki biznesowej.
✅ Znasz swoją konkurencję i wiesz jak wyróżnić swoją ofertę, aby przyciągnąć do niej klientów.
✅ Masz świadomość priorytetów biznesowych i wiesz jak definiować cele i mierzyć efektywność.
✅ Wiesz, jak zarządzać świadomie finansami swojej firmy.
✅ Wiesz, ile wydajesz i ile zarabiasz.
✅ Potrafisz optymalizować koszty oraz podnosić zyski.
✅ Wiesz, które produkty są mniej lub bardziej opłacalne i czasochłonne.
✅ Potrafisz wybrać optymalny model podatkowy dla swojej działalności. Rozumiesz język księgowej i bez zawstydzenia możesz z nią rozmawiać.
💸 Od czego zależy sukces pomysłu biznesowego? (przedsiębiorca, produkt, model biznesowy, otoczenie rynkowe)
💸 Twój pomysł a potrzeby klientów? Weryfikacja zainteresowania.
💸 Czy ktoś już to robi? Jak zrobić własną analizę rynku?
💸 Przyszłość, czy myślałeś już o celach swoich i firmy?
💸 Jaka będzie skala działalności i zyski firmy?
💸 Jakie będzie Twoje wynagrodzenie i czas pracy?
💸 Reguła SMART jako pomocnik i przewodnik po Twojej strategii.
💸 Co to są koszty uzyskania przychodu (KUP)
💸 Co możesz wpisać w koszty firmowe?
💸 Jaki wkład finansowy jest niezbędny, abyś wystartował?
💸 Jak rozliczyć samochód i lokal mieszkalny?
💸 Jaka forma zatrudnienia pracowników jest najkorzystniejsza?
💸 Ile ZUS-u na start i później?
💸 Jak przygotować prognozę przychodów?
💸 Co to jest BEP (Break event point) próg rentowności?
💸 Jak obliczyć, ile produktów trzeba sprzedać, aby wyjść na zero, a ile żeby zarobić?
💸 Sprawdź jaki model podatkowy najbardziej Ci się opłaca: skala podatkowa, podatek liniowy czy ryczałt?
💸 Oblicz ile finalnie zarobisz.
Gdzie nie jesteś już niewolnikiem przedłużających się projektów i trudnych klientów.
Jesteś projektantem wnętrz inwestycyjnych, który z pewnością siebie i satysfakcją rozwija dochodową działalność w branży nieruchomości, pracując na luzie mniej niż 40 h tygodniowo.
Tutaj wszystko się zmienia. 🙌
Tutaj rozmowy z klientami są krótkie i konkretne, projekty nie zajmują wiele czasu i są sprawnie opłacane i realizowane. Klienci wracają po kolejne, a Twoja praca przynosi Ci w końcu dobry dochód i satysfakcję. 😍
Tutaj zarabiasz 5-cyfrowe kwoty i niesamowicie się rozwijasz. Kto wie? Może sam zostaniesz inwestorem w nieruchomości i przeprowadzisz flipa? 🤩
Warsztat architekta: umiejętność projektowania wnętrz, czy nawet genialne wnętrzarskie pomysły to jedno.
Przekucie tego w biznes, który przyniesie Ci dochód, bezpieczeństwo i spełni marzenia, to drugie.
Prowadzenie działalności czy freelancerki i odpowiednia współpraca z klientem wymagają porządnego przyłożenia się do tego.
Na szczęście mam na to sprawdzony sposób:
🙏🏻 Nie musisz się już zastanawiać czy starczy Ci na ZUS i czy czasem nie musisz się przebranżowić;
🙏🏻 Nie musisz pracować po nocach, aby wyrobić się z dochodem, zarabiasz wystarczająco, aby biznes hulał już przy 6 godzinach pracy dziennie;
🙏🏻 Możesz bez stresu decydować czy w tym miesiącu chcesz więcej popracować, czy spędzić czas inaczej;
🙏🏻 Znowu czerpiesz radość z projektowania, masz sporą dowolność w kształtowaniu wnętrz, wizja szybko staje się rzeczywistością i osiąga realne zyski dla klienta;
A to jeszcze nie wszystko!
Wartość: 984 zł
Skonsultuj przygotowaną ofertę dla inwestora lub swoje pierwsze projekty inwestycyjne. Pomogę Ci z układem lub wytycznymi do lokalu inwestycyjnego. Upewnisz się, że wychodzisz na rynek w pełni przygotowana.
Wartość: 99 zł
Praktyczny e-book, z którym faktycznie stworzysz atrakcyjną ofertę dla inwestorów i flipperów i na którą oni potrafią odpisać w ciągu godziny: „Tak, robimy!” (Tak, dobrze czytasz — bez godzin rozmów, telefonów, wymiany plików i negocjacji). Znajdziesz tu dobrze opisane 5 elementów skutecznej oferty oraz układ maila sprzedażowego na konkretnym przykładzie.
Wartość: 984 zł
E-book, który przekazuję klientom online z instrukcją do wykonania inwentaryzacji i checklistą na budowę. Pozwala tworzyć projekty dla inwestorów również zdalnie i mieć klientów z całej Polski, bez dojazdów.
Wartość: 150 zł
W tym e-booku otrzymujesz ode mnie listę najpoważniejszych obiekcji i przekonań inwestorów w stosunku do projektantów wnętrz. Podpowiadam Ci jak zbijać te obiekcje, aby przekonać inwestora do współpracy z Tobą. Czyli jak zdobyć tego pierwszego klienta, który może stać się klientem na stałe, przynoszącym rocznie od kilku do kilkunastu projektów.
Wartość: 200 zł
Tutaj będziemy spotykać się na live Q&A i organizować wewnętrzne wydarzenia. Tylko dla wtajemniczonych.
Pomogłam już pierwszym projektantkom wejść w tę branżę.
Stworzyć biznes, o jakim do tej pory tylko marzyły, poprzez wyspecjalizowanie się w niszy projektowania wnętrz inwestycyjnych.
Jeśli i Ty marzysz o dochodowej i satysfakcjonującej praktyce projektowej. O rozwoju kariery i zarabianiu więcej, pracując mniej 🙌
To zapraszam cię do dołączenia do nas w kursie:
💸 Jest to stosunkowo nowa i bardzo rozwojowa nisza na rynku projektowym. Przed 2018 rokiem nie było potrzeby na takie projekty, ale teraz lepiej sprzedają się mieszkania ładne i projektant jest kluczem do wysokiego zarobku inwestorów.
💸 Ta nisza wciąż nie jest zagospodarowana, projektantów w niej jest za mało, a rynek stale rośnie. Jednak ktoś, kto nie wie, jak współpracować z inwestorami nie wejdzie do niej z ofertą od tak, bo nie spełni podstawowych potrzeb inwestora.
💸 Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla projektantów i zdecydowanie miejsce, w którym można odetchnąć od stresu finansowego, tysięcy konkurencji i trudnego klienta. Dodatkowy bonus — można nauczyć się sposobów na zabezpieczenie swojej finansowej przyszłości.
Haczyk polega na tym, że jest duża różnica w projektowaniu wnętrz inwestycyjnych a indywidualnych.
❌ Tylko że ta różnica nie polega na tym, czego wielu projektantów nieznających tego rynku się boi: że inwestorzy to oszuści, że trzeba projektować jak najtaniej, wręcz tandetnie i są to mikro wnętrza, niezgodne z przepisami, itp.
(Pewnie są i tacy fliperzy, którzy realizują takie wnętrza, ale oni nie zatrudniają projektantów. Nie pracujesz tutaj też dla deweloperów, bo oni zatrudniają swoich projektantów.)
✅ Inwestorami w nieruchomości są normalni ludzie, tacy jak ja. Mają swoje firmy i są biznesmenami. Coraz więcej inwestorów jest świadoma tego, że żeby dostać dobrą cenę, to wnętrze musi być ładne. A to osiągną dzięki projektantowi wnętrz.
✅ Tak, projekty pod inwestycje są w niszym budżecie.
❌ Nie oznacza to jednak, że są brzydkie albo nie spełniają norm. Oznacza to tylko, że nie wybierasz do nich designerskich mebli, włoskich płytek i najdroższego oświetlenia.
Osiągnięcie efektu WOW w niższym budżecie jest pewnym wyzwaniem projektowym, ale jest możliwe. Fliperzy, którzy ze mną pracują, mają wyższe standardy i wyższe budżety, w których naprawdę można fajne rozwiązania zastosować i zrobić ładne wnętrza.
Wtedy można na nim sporo zarobić. 🙌
Inwestor nie potrzebuje tych wszystkich opcji i ozdobników. On potrzebuje dobrego efektu, niedrogo i sprawnie.
(Projektanci, którzy tego nie wiedzą i próbują na tym rynku działać tak samo jak z klientem indywidualnym zazwyczaj się sparzą i zrażą do inwestorów, powtarzając innym błędne przekonania na temat tego rynku).
Rozumiejąc to, wypracowałam unikalną ofertę pod inwestora.
Wyszłam od tani — zmniejszyłam zakres i ilość rysunków do takich, które naprawdę są potrzebne (inwestorzy potrzebują ich mniej niż klient indywidualny) – a potem zmniejszyłam liczbę godzin pracy nad projektem, likwidując największego pożeracza czasu — klienta. 🙂 (Rozwiązanie idealne dla introwertyków 😉 )
I w takiej konfiguracji wszystko mi zaczęło grać. Nawet lepiej niż się spodziewałam 🤩
⚠️ Ale to może się wydarzyć tylko w nieruchomościach, bo inwestor nie ma potrzeby omawiać projektu i ingerować w jego stylistykę, on chce mieć projekt, aby dać ekipie i zrobić zakupy, aby realizacja zakończyła się jak najszybciej.
O autorce
Jestem Architektem Wnętrz Inwestycyjnych, a z wykształcenia architektem kubaturowym po Politechnice Łódzkiej. Ukończyłam również podyplomowo Zarządzanie Projektami na Uniwersytecie Łódzkim oraz Wycenę Nieruchomości. Od 2016 r. prowadzę własną pracownię projektowania wnętrz DCODE.
Dobrze wiem, jak to jest otworzyć własną działalność projektową z wysokimi nadziejami, (bo przecież to taki prestiżowy zawód) i boleśnie rozbić się o morze konkurencji:
Moja droga poprowadziła mnie jednak ku rynkowi nieruchomości, gdzie odkryłam zupełnie niezagospodarowaną niszę projektową — nieruchomości inwestycyjnych.
W 2018 r. ukończyłam roczny mentoring u Wojtka Orzechowskiego, twórcy Warsztatów Inwestowania w Nieruchomości WIWN®, którym rozpoczęłam swoją przygodę z nieruchomościami.
Od 2018 r. działam jako fliper na łódzkim rynku nieruchomości, a w swojej pracowni wykonuję wyłącznie projekty inwestycyjne.
Mogę nauczyć takiego biznesu Ciebie!
Tu znajdziesz odpowiedzi (Kliknij aby rozwinąć)
Super! Lubię odpowiadać na pytania!
Napisz do mnie na: dcode@dcode.com.pl
Lub skontaktuj się na:
Instagramie | Messengerze | lub SMS
Zadzwoń 602-193-384
Jeszcze się zastanawiasz?
✅ Zaczynasz w projektowaniu wnętrz po studiach i chcesz znaleźć dla siebie konkurencyjną niszę, w której się wyspecjalizujesz i będziesz dobrze zarabiać;
✅ Masz swoją działalność projektową, ale nie przynosi Ci ona normalnych pieniędzy, wiesz, że musisz coś zmienić, aby utrzymać swoją firmę i zarobić na wszystkie opłaty oraz na godne życie;
✅ Pracujesz jako projektant na etacie, ale nie zarabiasz wiele, chcesz przejść na swoje, aby dowolnie dysponować swoim czasem, ale najpierw upewnić się, że będziesz w stanie znaleźć dobrych klientów i zarobić normalne pieniądze;
✅ Projektujesz wnętrza, na razie bardziej hobbystycznie, ale chcesz się zająć tym na poważnie i chcesz wejść profesjonalnie na rynek w dochodowej niszy projektowej;
✅ Jesteś już w świecie nieruchomości, zajmujesz się home stagingiem, ale możesz też projektować i chcesz z sukcesem wprowadzić tę usługę na rynek i nauczyć się zdobywać na nią klientów.
Teraz jest okazja, żeby to zmienić
👉 W jaki sposób możesz założyć firmę i jaką formę działalności wybrać?
👉 Ile będzie Cię kosztować prowadzenie firmy?
👉 Skąd masz wiedzieć, czy Twój biznes wypali?
👉 Kiedy jest najlepszy moment, by zacząć?
👉 Oraz jak możesz sprawdzić, czy dostaniesz dofinansowanie na start?
Zapisz się na newsletter, by otrzymać bezpłatnie e-booka
Dobrze pamiętam, jak to jest, z jednej strony czuć tę ekscytację i entuzjazm na myśl o własnym biznesie, byciu sobie sterem, żeglarzem i okrętem. A z drugiej, z niepokojem myśleć, od czego zacząć, bo przecież sam pomysł to jeszcze nie firma.
Jednocześnie sama doświadczyłam i obserwuję to przez ostatnie lata, iż duży biznes ma szeroki wachlarz wsparcia: firmy konsultingowe, kancelarie prawne etc., podczas gdy małe firmy i ludzie z pomysłem na biznes, są pozostawieni sami sobie i w samotności przecierają szlaki.
Właśnie dlatego postanowiłam to zmienić.
Na co dzień:
Ta strona www wykorzystuje pliki cookies własne oraz firm trzecich w celu analizy ruchu, usprawniania usług i działań marketingowych. Korzystając z tej strony www, zgadzasz się na używanie plików cookies zgodnie z polityką prywatności oraz wg ustawień swojej przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce internetowej. Po kliknięciu „Akceptuję”, ta informacja nie będzie dłużej wyświetlała się.
AkceptujęPolityka prywatnościWe may request cookies to be set on your device. We use cookies to let us know when you visit our websites, how you interact with us, to enrich your user experience, and to customize your relationship with our website.
Click on the different category headings to find out more. You can also change some of your preferences. Note that blocking some types of cookies may impact your experience on our websites and the services we are able to offer.
These cookies are strictly necessary to provide you with services available through our website and to use some of its features.
Because these cookies are strictly necessary to deliver the website, refusing them will have impact how our site functions. You always can block or delete cookies by changing your browser settings and force blocking all cookies on this website. But this will always prompt you to accept/refuse cookies when revisiting our site.
We fully respect if you want to refuse cookies but to avoid asking you again and again kindly allow us to store a cookie for that. You are free to opt out any time or opt in for other cookies to get a better experience. If you refuse cookies we will remove all set cookies in our domain.
We provide you with a list of stored cookies on your computer in our domain so you can check what we stored. Due to security reasons we are not able to show or modify cookies from other domains. You can check these in your browser security settings.
We also use different external services like Google Webfonts, Google Maps, and external Video providers. Since these providers may collect personal data like your IP address we allow you to block them here. Please be aware that this might heavily reduce the functionality and appearance of our site. Changes will take effect once you reload the page.
Google Webfont Settings:
Google Map Settings:
Google reCaptcha Settings:
Vimeo and Youtube video embeds:
You can read about our cookies and privacy settings in detail on our Privacy Policy Page.
Polityka prywatności i plików cookies